Un nou deces cauzat de COVID-19, în Alba: O vârstnică cu multiple afecțiuni a decedat
Încă un deces cauzat de coronavirus a fost înregistrat în județul Alba. Este vorba despre o femeie de 94 de ani, confirmată cu COVID-1, pe 7 octombrie, internată în spital pe 8 octombrie. Acesta a decedat în data de 14 octombrie la ora 00.40.
Publicitate
Femeia a suferit un stop cardiac, bronhopenumonie cu SARS COV 2 și insuficiență respiratorie acută.
De asemenea suferea și de multiple comorbidități.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)