Un polițist din Alba Iulia a demonstrat că este un polițist cu vocație. Aflat în timpul liber, a prins un tânăr, urmărit național
Agent-șef adjunct Petru Laslău, un polițist din Alba Iulia, aflat în timpul liber, a prins miercuri un tânăr urmărit național, care a fost condamnat la închisoare pentru infracțiuni la regimul rutier.
„Mereu cu ochii-n patru, mereu pregătit să intervină, mereu la datorie! Încadrat din sursă externă, în urmă cu 9 ani, agent-șef adjunct Laslău Petru din cadrul Poliției Municipiului Alba Iulia este un polițist care, de-a lungul timpului, a demonstrat că este un polițist cu vocație.
Astăzi, 18 februarie 2026, deși era în timpul liber, colegul nostru nu a ignorat informațiile care au ajuns la urechile sale și a dovedit încă o dată că vigilența și profesionalismul îl caracterizează.
Nu a stat pe gânduri și a acționat! Un tânăr, în vârstă de 21 de ani, din localitatea Ticușu, județul Brașov, care este posesorul unui mandat de executare a pedepsei închisorii, emis la data de 17 februarie 2026, de către Judecătoria Alba Iulia, fiind urmărit național, a fost depistat, pe raza municipiului Alba Iulia, și reținut de către un polițist pentru care uniforma înseamnă responsabilitate și asumare.
Tânărul de 21 de ani a fost condamnat la executarea unei pedepse privative de libertate de 1 an și 5 luni închisoare, pentru săvârșirea de infracțiuni la regimul rutier.
Acesta a fost depus în Penitenciarul de Maximă Siguranță Aiud, pentru executarea pedepsei”, au transmis reprezentanții IPJ Alba.
Urmariti Alba24.ro si pe Google News
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuitȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24






Comentarii (1)