ACTUALITATE
Un șofer din Alba Iulia a rămas fără permis în județul Cluj, pentru viteză. Cu cât circula în localitate
![radar](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2019/04/radar-mobil.jpg)
Un șofer din Alba Iulia s-a ales cu permisul reținut, joi, după ce polițiștii din Turda l-au prins în timp ce circula cu viteză neregulamentară. Radarul l-a depistat pe raza localității Copăceni.
Potrivit IPJ Cluj, un tânăr de 22 de ani din municipiul Alba Iulia a fost înregistrat în timp ce se deplasa cu un autoturism având viteza de 146 km/h, în localitatea Copăceni, pe un sector de drum cu limitare de 70 km/h.
Permisul acestuia a fost reținut de polițiști, fiindu-i suspendat dreptul de a conduce autovehicule pe o perioadă de 90 de zile.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)