Uncategorized
Un tânăr din Sebeş s-a răsturnat cu maşina pe şoseaua de centură a oraşului Alba Iulia. Şoferul şi o pasageră au ajuns la spital
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2013/08/masina-rasturnata.jpg)
Accidentul s-a petrecut sâmbătă, la ora 16.16, pe şoseaua de ocolire a municipiului Alba Iulia. R.I.A. (25 de ani) din Sebeş, în timp ce conducea un autoturism, nu a adaptat viteza la condiţiile de drum, a pierdut controlul asupra autoturismului şi s-a răsturnat în afara carosabilului.
În urma accidentului, conducătorul auto şi o tânără de 22 de ani, pasageră în autoturism, au suferit leziuni corporale şi au rămas internaţi în spitalul din Alba Iulia.
Conducătorul autoturismului a fost testat cu aparatul etilotest care a evidenţiat faptul că în momentul producerii accidentului nu era sub influenţa alcoolului.
Foto: arhivă
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)