Uncategorized
Un tânăr din Zlatna care a furat un telefon mobil dintr-un local din Alba Iulia, cercetat de oamenii legii
![furt telefon mobil](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2013/01/IMG_9073.jpg)
Poliţiştii de investigaţii criminale din cadrul Politiei Municipiului Alba Iulia au reușit probarea activității infracţionale a lui Andrei V. (20 ani), care, în timp ce se afla în incinta unui local public din Alba Iulia, i-a sustras telefonul mobil unui bărbat din Sibiu.
Telefonul sustras, în valoare de 1.000 lei, a fost recuperat şi restituit păgubitului, iar faţă de Andrei V. a fost începută urmărirea penală şi se efectuează cercetări pentru comiterea infracţiunii de furt calificat.
Foto: arhivă
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)