Un urs a fost văzut în comuna Săsciori. Intervin jandarmii pentru gonirea animalului
Prezența unui urs a fost semnalată marți, 2 iunie 2026, pe raza comunei Săsciori, în jurul orei 17.40.
Potrivit Inspectoratului de Jandarmi Alba, ”la fața locului se deplasează de urgență echipajul de intervenție al Jandarmeriei Alba, aflat în serviciu, echipat corespunzător pentru alungarea animalelor de talie mare.
Publicitate
Pentru prevenirea apariției unor situații de risc la adresa sănătății, integrității sau chiar a vieții populației din zonă, ISU Alba a emis mesaj Ro-Alert”.
Misiunea jandarmilor este în dinamică, știre în curs de actualizare.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)