FOTBAL: Unirea Alba Iulia a învins Voința Sibiu cu 2-1. ”Alb-negrii” au primit gol în amicale

Unirea Alba Iulia continuă seria meciurilor fără înfrângere, în jocurile de pregătire. Elevii pregătiți de Stelian Gherman s-au impus cu 2-1 în compania prim-divizionarei Voința Sibiu.

Uniriștii au primit gol în minutul trei, sibienii reușind să dovedească instabilitatea unei defensive prin care nu încasaseră gol până la acest meci de pregătire. Antohi a deschis scorul în minutul trei, în vreme ce egalarea a venit în minutul 23 de la Pecarov, iar golul victoriei a fost marcat de Voicu Florea, în minutul 35.

Iată cele două distribuții utilizate pe parcursul amicalului:

FC Voința Sibiu: Zăvoi – Sg. Bar, Tînc, N. Grigore – Tătar, Dîlbea, Cl. Bunea, Nicola – Antohi, Zăgrean, C. Lungu. Au mai intrat B. Miron, R. Neguţ, I. Popa, M. Postolache, Beza, M. Burlacu, Cigan, Lukanovic, I. Olteanu, Buican, C. Străuţ şi R. Miclea.

FC Unirea Alba Iulia: Pascal – Schuller, I. Şerban, Bumbac, Bucurică, Negură, Dr. Militaru, Fl. Voicu, M. Petrescu, M. Mariş, Pecarov (Lasc – Potopea, Giurgiu, Ciofu, M. Oprea, A. Ianc Tănasă, Al. Man, Ov. Oniga, S. Mureşan).

Amicalul de sâmbătă a trezit și unele ambiții, deoarece o serie de jucători și antrenorii Alexandru Pelici și Darius Miclea au trecut pe la Unirea Alba Iulia. Celor doi antrenori li se alătură actualii jucători ai Voinței, care în trecut au evoluat în tricoul Unirii: Nicolae Grigore, Daniel Tătar, Răzvan Dâlbea, Andrei Zăgrean și Eugen Beza.