Unirea Alba Iulia – FC Argeș, 1-1. Elevii lui Gherman au adunat doar două puncte în ultimele cinci etape

Unirea Alba Iulia a remizat cu FC Argeș în etapa a 12-a din Liga a II-a, după un meci în care problemele clubului și-au spus cuvântul pe teren. Cu doi jucători în plus, „alb-negrii” nu au reușit să învingă, după ce au condus pe tabela de marcaj.

După o primă repriză în care Unirea Alba Iulia a dominat partida, având câteva oportunități bune de a marca prin Negruț și M. Oprea, jucătorii albaiulieni nu au reușit să se lipească de gol. FC Argeș a rămas în zece oameni în minutul 41, după ce Răuță a fost eliminat din cauza unui cot aplicat lui Mândrușcă.

Vezi cum au decurs lucrurile în repriza secundă, dar și o galerie foto pe Sport.Alba24.ro.