SPORT

Unirea Alba Iulia – FC Brașov, 0-1, la Juniori B

Echipa pregătită de Florian Brumaru a fost învinsă cu scorul de 1-0 de către FC Braşov, în cadrul etapei a VIII-a a play-off-ului, la capătul unui meci dominat clar de Unirea Alba Iulia. Aceasta a ratat o lovitură de la 11 metri, în prima repriză.

După un început de repriză ezitant, în care jocul a fost destul de echilibrat, braşovenii au reuşit să înscrie un gol frumos, de la marginea careului. Albaiulienii au încercat să revină, iar, în minutul 36, unul dintre fundaşii braşoveni a scos mingea din poartă cu mâna, arbitrul arătând implicit punctul cu var şi cartonaş roşu pentru acesta. Maxim a executat penalty-ul foarte slab pe centrul porţii, portarul braşovean reuşind să respingă in extremis, cu piciorul.