Uncategorized
UNIREA: Copil de 11 ani, în comă, în urma unui accident rutier
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2011/01/ambulanta.jpg)
Un copil de 11 ani din comuna Unirea a ajuns în comă de gradul III, după ce a fost lovit de o maşină, în timp ce traversa strada prin loc nepermis şi fără să se asigure. Accidentul s-a petrecut vineri, la ora 13.30, pe strada Avram Iancu din localitatea Unirea.
Copilul nu a mai putut fi evitat de un autoturism condus de un T.V.I. (44 de ani), din comuna Recea, Maramureş. Acesta l-a lovit în plin, copilul suferind, în urma accidentului, un traumatism cranian. La Spitalul Municipal Aiud, a fost stabilit diagnosticul de comă grad III, pacientul fiind trimis la Unitatea de Primire Urgenţe Cluj.
Cercetările continuă în acest caz.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)