UNIREA: Un bărbat a fost înjunghiat în piept de propriul frate
Potrivit IPJ Alba, cei doi fraţi consumaseră băuturi alcoolice, iar, de la o simplă ceartă, unul dintre ei i-a înfipt celuilalt un cuţit în piept. O ambulanţă s-a prezentat de urgenţă la faţa locului, iar victima a fost transportată la spitalul din Aiud. Din primele investigaţii, medicii susţin că viaţa bărbatului nu este pusă în pericol, deoarece, din fericire, cuţitul nu pare să fi penetrat plămânii, iar plaga este doar cutanată.
UPDATE: Reprezentanţii IPJ Alba au precizat că persoana rănită - S.L. (45 de ani) a rămas internată în spital. Încadrarea juridică a faptei urmează a fi făcută în funcţie de concluziile medico-legale.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)