ACTUALITATE
UPDATE: Pieton în vârstă de 74 de ani, accidentat pe raza localității Lopadea Nouă
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2012/10/ambulanta_11573000.jpg)
UPDATE: Accidentul s-a petrecut la ora 12.57. K.M. (74 de ani) din Lopadea Nouă, s-a angajat în traversarea străzii din localitate prin loc nepermis şi fără să se asigure. A fost surprins şi lovit de un autoturism Opel Vectra, condus de o tânără de 22 de ani, L.E., din Aiud. Bătrânul a fost transportat la spitalul din Aiud, unde a fost diagnosticat cu traumatism cranian şi contuzie gambă dreaptă.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)