Urmărire cu sirene pe străzile din Ocna Mureş. Un şofer fără permis a încercat să fugă de poliţişti şi s-a oprit cu maşina într-o casă
Potrivit IPJ Alba, accidentul s-a produs vineri. Poliţiştii au încercat să oprească, pentru control, un autoturism, dar şoferul nu a oprit. Au plecat în urmărirea lui, iar şoferul a pierdut controlul volanului și a intrat într-un imobil situat pe strada George Coșbuc din oraşul Ocna Mureș. Accidentul s-a soldat doar cu pagube materiale.
În urma verificărilor efectuate s-a stabilit că tânărul de 29 de ani, din oraşul Ocna Mureș, care a condus maşina avea permisul de conducere anulat din anul 2008. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ.
În cauză se efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracţiunii de conducerea unui vehicul cu permisul de conducere anulat.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit






Comentarii (0)