Connect with us

Eveniment

Victor Ponta a fost exclus din PSD, la propunerea lui Ciolacu. Reacția acestuia: ”Mă doare sufletul pentru poporul pesedist”

Publicat

Victor Ponta a fost exclus din PSD, la propunerea lui Marcel Ciolacu. Ponta și-a anunțat candidatura la președinție, deși PSD îl susține pe candidatul Alianței PSD – PNL – UDMR. 

Președintele PSD, a propus miercuri, 12 martie, Consiliului Politic Național (CPN) al Partidului Social Democrat excluderea din partid a lui Victor Ponta, după ce acesta și-a depus candidatura la prezidențiale.

Un singur vot a fost „împotrivă”, cel al președintelui PSD Bistrița. Crin Antonescu rămâne candidatul coaliției de guvernare.

„O să merg cu această propunere la colegii mei”, a declarat Marcel Ciolacu la sediul PSD, la intrarea la ședință.

Deputatul Victor Ponta a declarat, miercuri, că îl întristează faptul că liderii PSD vor să îl excludă din partid, adăugând că iubește „poporul pesedist”.

Victor Ponta a fost exclus din PSD. Reacția acestuia

”Mă doare sufletul pentru „poporul pesedist”, care este umilit și desconsiderat! Eu îl apăr și îl prețuiesc – din păcate, conducătorii lor i-au vândut încă o dată „boierilor” aroganți de la PNL, mafiilor transpartinice și Sistemului lui Iohannis!

Eu îi voi reprezenta cu cinste și onoare, ca de fiecare dată! Sunt convins că toți membrii și votanții social-democrați vor fi, din nou, alături de mine – pentru că, acum, au cu cine să voteze!

Împreună, o să punem România pe primul loc!” a scris Ponta pe Facebook.

Urmăriți Alba24.ro și pe Google News

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *







ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement