VIDEO: Bebeluș salvat dintr-o mașină încuiată accidental, în Alba Iulia. Cum a intervenit un jandarm aflat în timpul liber
Momente de panică pentru doi părinți din Alba Iulia, după ce sistemul de închidere al autoturismului s-a activat accidental cu cheile în interior, iar copilul a rămas blocat în mașină. Incidentul s-a produs în parcarea unui centru comercial din municipiu.
Publicitate
Situația a fost observată de un jandarm, aflat în timpul liber. Având în vedere temperatura de peste 30 de grade Celsius și faptul că sistemul de climatizare nu mai funcționa, acesta a acționat imediat. Cu acordul proprietarului, a spart un geam al autoturismului și a reușit să scoată copilul în siguranță.
Recomandările Jandarmeriei:
- Nu lăsați niciodată copiii sau animalele de companie singure în mașină, nici măcar pentru câteva minute.
- La temperaturi ridicate, interiorul unui autoturism se poate transforma rapid într-un mediu periculos.
- Verificați întotdeauna dacă aveți cheile asupra dumneavoastră înainte de a închide portierele.
- Dacă observați un copil sau un animal aflat în pericol într-un vehicul, apelați de urgență 112.
Publicitate
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)