Un tânăr de 15 ani, aflat pe o bicicletă, a fost accidentat în centrul municipiului Alba Iulia. Reprezentanții IPJ Alba au transmis că este posibil ca minorul să fi fost lovit de mașină chiar pe trecerea de pietoni din fața parcului de la Casa de Cultură a Studenților. 

Publicitate

UPDATE: Potrivit IPJ Alba, miercuri, în jurul orei 19.50, un minor de 15 ani, din Alba Iulia, în timp ce se deplasa cu bicicleta pe strada Ardealului din municipiu, s-a angajat în traversarea străzii pe trecerea de pietoni, intrând în coliziune laterală cu un autoturism, condus de un bărbat de 34 de ani, din Alba Iulia.

În urma accidentului, minorul a suferit leziuni corporale ușoare și a fost transportat la spital. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

Publicitate

Știrea inițială:

Accidentul s-a produs în jurul orei 19.50, la intersecția străzii Ardealului cu strada Primăverii. Polițiștii au spus că minorul a fost transportat la spital. 

Polițiștii fac în continuare cercetări pentru a stabili exact ce s-a întâmplat. 

Video: Cristi Jeler