Un teribil accident rutier s-a petrecut duminică, 25 iunie, pe o șosea din Cluj. Doi tineri de aproximativ 30 de ani, și-au pierdut viața, în urma impactului între autoturismul în care se aflau cu o cisternă. 

Ajunși la fața locului pompierii din Cluj au dat o scenă teribilă, mașina în care cei doi se aflau era distrusă complet în urma impactului. 

Publicitate

Potrivit ardeal24.ro, accidentul s-a petrecut în jurul orei 08.20, pe DN1 E60, în localitatea Șaula.

Din primele informații, polițiștii au constat că este vorba despre o coliziune între un autoturism și un ansamblu de vehicule (cap tractor și cisternă), la kilometrul 522.


Din nefericire, în urma impactului, două persoane aflate în autoturism au decedat. Traficul este blocat pe ambele sensuri.

Potrivit ISU Cluj, la fața locului au intervenit pompierii din cadrul Detașamentului Huedin.

În accident au fost implicate o autocisternă și un autoturism puternic avariat.

Publicitate
Clinica Balneomed Articol 728x90

În autoturism se aflau încarcerați un bărbat și o femeie de aproximativ 30 de ani care, din păcate, prezintă leziuni incompatibile cu viața.

Referitor la autocisternă, nu au fost raportate scurgeri de carburanți, întrucât aceasta era goală.