ACTUALITATE
VIDEO: Colaborare inedită între cugireanul Reckaze și Bodo, solistul trupei Proconsul. A fost lansată piesa „Indigo”
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2017/07/20424811_1529686730428369_545493478_o.png)
Piesa este un jurnal al vieții lui Andrei, a experiențelor sale și mai ales a încercărilor de a face ceea ce îi place, muzică.
Colaborarea cu Bodo s-a născut fără mare bătaie de cap pentru că vocile celor doi sunt foarte compatibile.
„Piesa cerea o voce incredibilă pe refren, i-am prezentat-o lui Bodo și trupei Proconsul, le-a plăcut, am înregistrat, ne-am împrietenit și am filmat un videoclip. Sunt foarte recunoscător ca am un artist de calibrul lui Bodo pe album. L-am cunoscut pe Bodo la un concert cu Proconsul. Câteva zile mai târziu i-am arătat piesa și am avut norocul să-i placă ce fac.„ spune Andrei.
În videoclip Bodo este versiunea matură și înțeleaptă a tânărului artist.
Poți fi propriul tău erou
O faci? Fă-o în stilul tău!
Pot fi un exemplu rău
Nu copia tot ce vezi ca la indigo
Reckaze a început să scrie piese rap încă din 2007, pe când avea doar 15 ani. Printre artiștii care îl inspiră pe Reckaze se numără A$AP Rocky, Kendrick Lamar, Logic, Henry Miller și alții.
Are deja trei albume din care unul cu B.R.I.C.ADA, iar anul trecut a scos două piese în colaborare cu Roton Music, una dintre ele fiind „Ochelari de soare” o piesă cu peste 120.000 de vizualizări pe youtube.
![YouTube video](https://i.ytimg.com/vi/0xMrRJZjEuk/hqdefault.jpg)
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)