VIDEO Jandarmii din Alba au donat sânge: Au vizat în special grupele rare
Jandarmii din Alba au donat sânge în această săptămână și au ajutat la completarea rezervelor, mai ales pentru grupele rare de sânge.
Potrivit reprezentanților Inspectoratului de Jandarmi Județean "Avram Iancu" Alba, jandarmii s-au prezentat la Centrul de Transfuzie Sanguină Alba pentru a dona sânge.
Demersul lor a contribuit la completarea rezervelor necesare unităților medicale, în special pentru grupele de sânge rare.
"Acțiunea a fost realizată din dorința de a oferi ajutor persoanelor aflate în nevoie. Inițiativa colegilor noștri reprezintă o formă de responsabilitate civică și un exemplu de implicare în sprijinul comunității.
Donarea de sânge este un gest simplu, dar extrem de important, care poate face diferența în momente dificile. Prin astfel de inițiative, jandarmii își arată preocuparea pentru comunitate și grija față de cei din jur", au adăugat reprezentanții IJJ Alba.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)