VIDEO Momente jenante la festivitatea de 1 Decembrie într-un oraș din România. Organizatorii au pus imnul comunist ”Trei culori”
Momente jenante la festivitatea de 1 Decembrie de la Târgu Ocna. Organizatorii au pus la festivitate imnul comunist ”Trei culori”.
După minute bune, în care autoritățile au asistat stânjenite la moment, imnul s-a oprit brusc, apoi cineva a solicitat intonarea imnului național.
Publicitate
Au urmat alte minute de tăcere deplină, semn că organizatorii nu erau pregătiți cu un alt imn național, eventual cu cel bun, ”Deșteaptă-te române”.
Până la urmă, momentul a fost ”salvat” de o artistă care a intonat imnul acompaniată de o chitară.
Incidentul este greu de explicat, la aproape 32 de ani de la Revoluție.
Urmăriți știrile Alba24.ro și pe Google News
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (3)