YouTube video

Fotbalistul din Alba, Nicolae Stanciu, a avut o prestație formidabilă în cel mai recent meci jucat pentru echipa Slavia Praga.

Stanciu a deschis scorul, împotriva formaţiei FK Jablonec, printr-un penalty în minutul 21 al partidei, disputată sâmbătă 30 mai, pe teren propriu.

De asemenea, Stanciu a mai dat și două pase de gol. Fotbalistul din Alba a jucat timp de 73 de minute, iar scorul final a fost 5-0 în favoarea formației din Praga.

Slavia Praga ocupă primul loc în clasament, cu 64 puncte, urmată de Viktoria Plzen, 56 puncte, FK Jablonec, 43 puncte, Slovan Liberec, 42 puncte.

sursă: agerpres.ro

sursa foto: Facebook – SK Slavia Praha