EVENIMENT
VIDEO: Platformă de belvedere asupra Teiușului și văii Mureșului, pregătită de Primăria Teiuș, în zona Căpud
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2022/05/platforma-belvedere-capud-scaled-e1653304872679.jpg)
Primăria Teiuș pregătește o platformă de belvedere asupra văii Mureșului în zona Căpud.
„O panoramă superbă se deschide asupra văii Mureșului, a Teiușului în general, de platforma ce se amenajează, prin eforturi proprii în zona ultimelor locuințe din Căpud, în proximitatea bisericii reformate!
Deocamdată nivelăm platformă, o balastăm și în curând vom amenaja un chioșc pentru toți cei dornici să petreacă câteva minute într-un loc deosebit, cu o priveliște încântătoare, ce așteaptă să fie pusă în valoare, în folosul concetățenilor noștri”, au scris reprezentanții Primăriei Teiuș, pe pagina de Facebook.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)