EVENIMENT
VIDEO: Sărituri cu parașuta de pe turnul fostului combinat din Zlatna şi de pe cel mai mare viaduct de pe traseul Autostrăzii Deva-Sibiu
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2014/12/parasuta.jpg)
În luna noiembrie, Mihai a făcut o vizită şi în judeţul Alba, mai exact în Zlatna de unde a vrut să „zboare” de la 220 metri, de pe turnul fostului combinat.
Şi-a filmat aventura cu o cameră GoPro, apoi a postat video pe Youtube, pentru a arăta cât de „normală” este lumea lui.
Mihai Moldovan este pasionat de paraşutism, chiar dacă în viaţa de zi cu zi este programator IT. De mai bine de trei ani, „gustă” din andrenalina paraşutismului şi urcă la înălţimi cât mai mari, iar pentru câteva minute încearcă „gustul” zborului.
Cu un GoPro a filmat zborul de pe turn şi până a ajuns cu picioarele pe pământ.
După aventura din Zlatna, Mihai şi prietenul său au testat şi „terenul” Autostrăzii A1. Astfel că, ajunşi pe autostradă, ce doi au trecut peste parapeţi şi au „decolat” cu paraşuta.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)