VIDEO ȘTIREA TA pe Alba24: Inconștiență la volan, între Vințu de Jos și Alba Iulia. Un şofer, la un pas să producă o tragedie
Un şofer care circula regulamentar pe DJ107C, între Vințu de Jos și Alba Iulia, a fost martorul unei depăşiri periculoase, manevră făcută de un „coleg” de trafic rutier. În scena surprinsă de cititorul Alba24 se poate observa cum șoferul unui Volskwagen ignoră linia continuă și intră în depășirea mai multor autovehicule, fără a ține cont de cel care venea din sens opus.
„Se vede clar iresponsabilitatea unui șofer, care intră efectiv pe contrasens și vine spre mine în toată viteza. Doamne ferește de șoferi ca acesta”, a transmis cititorul Alba24.
https://www.youtube.com/watch?v=GJ4SlBMam9o
Pe imagini se poate observa cum șoferul „grăbit” ignoră linia continuă și intră în depășirea mai multor autovehicule, fără a ține cont de cel care venea din sens opus. Șoferul acestuia din urmă este obligat să frâneze și să vireze ușor spre marginea drumului, pentru a evita un impact.
Din păcate astfel de situaţii sunt destul de des întâlnite, mai ales pe drumuri aglomerate. Cel care a trimis imaginile video pe adresa redacţiei a dorit să atragă încă o dată atenţia asupra riscurilor inutile la care se supun aceşti şoferi şi, din păcate, nu doar pe ei, ci şi pe ceilalţi care au ghinionul să treacă pe lângă ei.
Incidentul a fost suprins vineri, 14 octombrie, în jurul orei 16:30, pe DJ107C, între Vințu de Jos și Alba Iulia. Autoturismul Volskwagen este înmatriculat în Alba.
Dacă ești martor la un eveniment deosebit pe care vrei să îl vadă toată lumea poți trimite informații, imagini sau secvențe video pe pagina de facebook Alba24 sau pe Ştirea Ta pe Alba24.ro
Urmariti Alba24.ro si pe Google News
Anunturi Alba24
Publica un anunt gratuitSTIREA TA — trimite foto/video la Alba24







Comentarii (9)