VIDEO: Un autoturism a luat foc pe autostrada A1 Sebeș-Deva-Arad. Au intervenit pompierii
Un autoturism a luat foc în mers, sâmbătă, pe autostrada A1 Sebeș-Deva-Arad, în zona localității Ilia. Au intervenit pompierii din Deva.
Potrivit ISU Hunedoara, incendiul a fost semnalat la orele amiezii, la un autoturism aflat în trafic pe autostrada A1, sensul de mers spre Arad, la kilometrul 391.
La sosirea echipajelor, cei doi ocupanți ai autovehiculului erau în afara acestuia. Niciunul dintre ei nu au avut nevoie de îngrijiri medicale.
Conducătorul auto a reușit să oprească autoturismul pe banda de urgență, imediat după ce a observat fum în zona motorului.
Pompierii au lichidat incendiul, iar cauzele probabile urmează să fie stabilite.
De asemenea, echipajele au asigurat curățarea părții carosabile pentru ca circulația să poată fi reluată și să se desfășoare în siguranță.
imagini: ISU Hunedoara
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)