VIDEO: Un bărbat din Sebeș a evadat din arestul la domiciliu. Polițiștii l-au reținut pentru 24 de ore
Un bărbat de 46 de ani din Sebeș a fsot reținut de polițiști după ce a evadat din arestul la domiciliu.
Potrivit IPJ Alba, la data de 5 iunie 2026, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Sebeș au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat, în vârstă de 46 de ani, din municipiu, care este cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de evadare.
În seara zilei de 5 iunie 2026, polițiștii de ordine publică din Sebeș l-au identificat pe bărbat, în timp ce se afla în scara blocului unde locuiește. Acesta ar fi părăsit locuința la care s-a stabilit executarea măsurii preventive a arestului la domiciliu, fără permisiunea organului judiciar.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de evadare.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)