VIDEO: VICTORIE CSM Unirea Alba Iulia în meciul cu FCU 1948 Craiova, după loviturile de la 11 metri. Bucuria s-a întors pe stadionul ”Cetate”, după ani întregi.

Meciul dintre CSM Unirea Alba Iulia și FCU 1948 Craiova s-a decis miercuri la loviturile de departajare, după ce cele două echipe au încheiat timpul regulamentar de joc cu scorul de 1-1.

Cele două echipe au luptat pe stadionul ”Cetate” din Alba Iulia, într-un meci de 120 de minute, având ca miză accesul în grupele din Cupa României.

Bălan a marcat din penalty în minutul 11 al primei reprize, iar Fetița a egalat în repriza a doua, în minutul 54.