ACTUALITATE
VIDEO: Viorel Lazăr, fostul director Apa CTTA, felicitat de CJ Alba, pentru întreaga activitate la conducerea operatorului de apă
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2017/01/IMG_9057.jpg)
„Astăzi aș vrea să-i mulțumim pentru activitatea pe care a desfășurat-o, nu doar pentru perioada în care noi am fost consilieri, ci pentru toată activitatea de zeci de ani desfășurată în interesul locuitorilor județului Alba, domnului Lazăr Viorel care până de curând a fost directorul APA CTTA. Activitatea dânsului nu s-a legat numai de această societate, ci și de dezvoltarea județului. Vreau să-i mulțumim și să-i dăm o diplomă din partea dumneavoastră”, a spun Ion Dumitrel la începutul ședinței Consiliului Judeţean din 26 ianuarie.
„Vreau să vă spun că această diplomă nu e numai a mea, ci este a tuturor oamenilor cu care am lucrat la operatorul de apă, dar această diplomă este și a dumneavoastră, pentru că, împreună cu dumneavoastră, am înființat operatorul de apă, împreună cu dumneavoastră am accesat fonduri europene și toate rezultatele le-am avut împreună. Rugămintea mea este să aveți grijă de acest operator. Eu pot să bag mâna în foc că acest operator are conducere serioasă și are nevoie de ajutorul dumneavoastră”, a spus Viorel Lazăr.
![YouTube video](https://i.ytimg.com/vi/5oAEQiuGm8s/hqdefault.jpg)
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)
budacu
joi, 26.01.2017 at 15:23
Felicitari domnule Director General pt activitatea dvs pt acest operator APA CTTA