EVENIMENT
Volei Alba Blaj a pierdut primul meci din Champions League. Ce obiectiv are echipa din ”Mica Romă”
![volei alba blaj](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2019/11/75561567_2717949198269455_2292134276763746304_o-e1574196474511.jpg)
Echipa din ”Mica Romă”, Volei Alba Blaj a pierdut primul meci din Champions League. Marți, 19 decembrie sportivele care reprezintă echipa din Blaj au pierdut cu scorul de 3 – 1 împotriva echipei din Nantes.
Voleibalistele din Blaj au intrat pe teren, după o serie de şase victorii în campionat. Volei Alba Blaj s-a reîntors după o absență de doi ani în grupele Ligii Campionilor la volei feminin, iar în primul meci au pierdut cu echipa din Franța cu scorul de 3 – 1 (25-19, 20-25, 25-12, 25-16).
”Obiectivul echipei noastre este ocuparea locului doi în grupă, cu un punctaj care să-i permită accederea în sferturile de finală ale competiției. Este un obiectiv care poate fi atins” , a declarat înainte de meci antrenorul principal al campioanei României, Darko Zakoč.
Clasament Grupa D
1. ACI CONEGLIANO
2. VB NANTES
3. CSMV ALBA BLAJ
4. VO BUDAPEST
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)