Zeci de pietoni amendaţi la Aiud, pentru că nu au respectat regulile de circulaţie. Şi şoferii au fost sancţionaţi
Publicitate
Potrivit IPJ Alba, au fost depistaţi şi sancţionaţi contravenţional 28 de pietoni care s-au angajat în traversarea străzii prin loc nepermis.
Alte 5 sancţiuni contravenţionale au fost aplicate conducătorilor auto care au încălcat norme legale privind circulaţia pe drumurile publice.
Valoarea totală a sancţiunilor aplicate a fost de 5.800 de lei.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit






Comentarii (0)