ACTUALITATE
Șapte medalii la atletism pentru CS Unirea, CSU și LPS Alba Iulia
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2012/03/IMG_0076.jpg)
Judeţul Alba a fost reprezentat de trei cluburi: CS Unirea Alba Iulia, CS Universitatea Alba Iulia şi LPS Alba Iulia.
Vezi cine a obținut medalii la CN de la Reșita pe Sport.Alba24.ro
Baschetbalistele de la divizionara secundă, CS Universitatea II Alba Iulia au învins în deplasare la Târgu-Secuiesc, în compania formației antrenate de Luiza Voinea, fostă baschetbalistă la CSU. Rezultatul final, 64-65 (13-16, 21-23, 9-20, 21-6) a fost unul care i-a dat emoții antrenorului Nicușor Marcu.În urma victoriei de duminică, CS Universitatea II rămâne neînvinsă în Divizia B la baschet feminin. Nicușor Marcu nu a putut conta în disputa cu Târgu Secuiesc pe serviciile a trei jucătoare: Luminița Manta, Bianca Voica și Carmen Negru.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)