ACTUALITATE
Bărbat din Cricău, cu dosar penal, după ce a condus fără permis un ATV neînmatriculat
![ATV](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2013/07/ATV.jpg)
Un bărbat din comuna Cricău s-a ales cu dosar penal după ce a circulat fără permis de conducere cu un ATV neînmaticulat.
Potrivit IPJ Alba, la data de 28 martie, în jurul orei 18.30, poliţiştii Secției 1 Poliție Rurală Galda de Jos, in timp ce acționau pe raza localităţii Cricău, l-au depistat pe un bărbat de 38 de ani, din comuna Cricău, în timp ce circula cu un ATV, fără a deţine permis de conducere, pentru nicio categorie de autovehicule şi fără ca ATV –ul să fie înmatriculat sau înregistrat.
Faţă de conducătorul ATV-ului, cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunilor de conducere fără permis şi conducerea unui autovehicul neînmatriculat.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)