ACTUALITATE
Bărbat din Teiuş cu dosar penal, pentru furt. A plecat la „subraţ” cu un generator electric din locuinţa unui cetăţean
![politie](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2014/03/DSCF9508.jpg)
Miercuri, poliţiştii de investigaţii criminale din Teiuş, l-au identificat pe un bărbat de 33 de ani, din Teiuş, care este bănuit de comiterea unui furt prin care s-a cauzat un prejudiciu în valoare de aproape 1.000 de lei.
Din cercetări a rezultat că în data de 03 martie, în jurul amiezii, T.B.V., profitând de faptul că uşile anexei unei locuinţe din Teiuş au fost lăsate neasigurate, a sustras un generator electric în valoare de 918 lei.
Poliţiştii au reuşit să recupereze bunul sustras şi l-au restituit păgubitului iar faţă de T.B.V. au întocmit dosar penal în care este cercetat sub aspectul comiterii infracțiunii de furt.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)