EVENIMENT
Bărbat din Vințu de Jos, amenințat de fratele său. Polițiștii au deschis dosar penal și au emis ordin de protecție
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/politia-1.jpg)
Un bărbat de 34 de ani din Vințu de Jos, județul Alba, s-a ales cu dosar penal, după ce și-a amenințat fratele.
Potrivit IPJ Alba, miercuri, 22 august, polițiștii din cadrul Secției 2 de Poliție Rurală Vințu de Jos au fost sesizați, de către un bărbat în vârstă de 36 de ani, din comuna Vințu de Jos, cu privire la faptul că a fost amenințat de către fratele său.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a rezultat că, în urma unor discuții purtate în contradictoriu, bărbatul în vârstă de 34 de ani și-ar fi amenințat fratele, provocându-i acestuia o stare de temere.
Pe numele bărbatului a fost emis ordin de protecție provizoriu, pentru o perioadă de 5 zile și a fost întocmit dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de amenințare, au precizat reprezentanții IPJ Alba.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)