UPDATE: Un bărbat a DECEDAT după ce a căzut de pe o stâncă, pe raza localității Colțești
Potrivit ISU Alba, SMURD Aiud a intervenit sâmbătă, 9 septembrie, în jurul orei 12:00, pe raza localității Colțești la un accident montan. Potrivit primelor informații, un bărbat a căzut de la înălțime, de pe o stâncă.
La intervenție a participat și o echipă Salvamont Alba.
Bărbatul se afla în stare extrem de gravă. Medicii au încercat să îl resusciteze la fața locului, însă fără rezultat.
UPDATE: Se pare că bărbatul a căzut de pe o stâncă și s-a rostogolit aproximativ 50 de metri, în zona Cetatea Trascăului. Incidentul a fost semnalat de către un turist străin care se afla în acel moment în zonă.
Bărbatul decedat avea 60 de ani și era din localitate.
Revenim cu detalii.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)