Connect with us

Eveniment

Când va începe programul Rabla și care este bugetul pentru persoanele fizice. Anunțul ministrului Mediului

Publicat

Programul Rabla va începe imediat ce va fi adoptat pachetul doi de măsuri fiscale, a transmis joi ministrul Mediului, Diana Buzoianu. Potrivit acesteia, bugetul pentru Rabla persoane fizice este de 200 de milioane de lei. 

„Eu am zis despre programul Rabla că imediat ce va fi adoptat pachetul 2 de măsuri, vom putea să punem Ordinul de ministru care stabilește valoarea voucherelor noi și apoi, imediat, după 10 zile de punere în transparență, așa cum cere legea, putem să dăm drumul la program.

Deci suntem cumva, mai întâi trebuie să fie adoptat pachetul numărul 2, aceasta este ordinea, imediat urmează să fie pus în ordin. Platforma tehnică pentru Rabla este exact aceeași, criteriile de selecție și procesul de selecție este exact același, deci nu va exista niciun fel de întârziere pe acest palier”, a declarat Diana Buzoianu, după ședința de Guvern.

Ea precizează că pentru programul RABLA – persoane fizice bugetul este de 200 milioane de lei.

 

Urmăriți Alba24.ro și pe Google News

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *







ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.