CS Ocna Mureș, REZULTAT MARE în Cupa României. A remizat cu Universitatea Craiova, pe stadionul din Zlatna: 1- 1

Rezultat mare pentru CS Ocna Mureș în Cupa României, pe stadionul de la Zlatna. Echipa din Alba a remizat cu CS Universitatea Craiova, scor 1-1, în runda secundă a grupei D.

Arbitrul Iuliana Demetrescu ar fi trebuit să acorde două lovituri de la 11 metri, câte una pentru fiecare echipă, scrie Gsp.ro.

Elevii lui Mirel Rădoi au fost în ceață atât la propriu, cât și la figurat în deplasarea de la Zlatna, locul unde „Soda” Ocna Mureș a primit-o pe CS Universitatea Craiova.

Oltenii au adus mulți titulari pe terenul de la poalele Apusenilor.

Primul moment important al meciului a avut loc în minutul 16, când Markovic a fost faultat clar în careu de portarul Cadar, dar arbitra Iuliana Demetrescu nu a observat infracțiunea.

Craiova a controlat ostilitățile și a reușit să deblocheze tabela dintr-o lovitură de la 11 metri, obținută și transformată de Ivan în minutul 29.

Fotbaliștii lui Rădoi s-au relaxat, iar Ocna Mureș a prins curaj. A atacat cu tot mai multă ardoare și a egalat imediat după reluare, Paul Cioargă profitând de o gafă mare a lui Martic.

În minutul 60, Iuliana Demetrescu a mai ratat un penalty, de data asta în favoarea gazdelor. Hanca l-a doborât în careu pe Goronea, o ținere prelungită, evidentă.

Gazdele au rezistat eroic în final. După victoria contra Chindiei, obțin un punct și cu CSU Craiova și speră la un loc în sferturile de finlă din Cupa României.