Delegaţie din Alba Iulia la Expoziţia Internaţională de Turism din Lugano
Municipiul Alba Iulia a fost nominalizat la Expoziţia Internaţională de Vacanţe Elveţiene, pentru a primi trofeul "O bijuterie a arhitecturii romane, miniatură românească a mamei Roma", în cadrul categoriei "Destinaţii Culturale".
Participanţii la expoziţie vor avea ocazia să urmărească spectacolul Gărzii Cetăţii şi un spectacol folcloric desfăşurat zilnic timp de o oră, vor putea gusta produse de panificaţie şi diferite selecţii de mezeluri şi vinuri şi vor avea posibilitatea de a prepara mâncăruri tradiţionale gătite în apropierea complexului expoziţional. De asemenea, vor fi expuse spre comercializare produse tradiţionale româneşti.
Andra TOTH
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (1)