ACTUALITATE
Doi bărbaţi din Alba Iulia au ajuns după gratii. Sunt condamnaţi la închisoare pentru furt calificat
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2013/10/cersetorie-arhiva-inchisoare-300x225.jpg)
Potrivit IPJ Alba, miercuri, poliţiştii Serviciului de Investigaţii Criminale din IPJ Alba au pus în executare două mandate de executare a pedepsei închisorii, emise de judecătoria Cluj Napoca.
T.C.A., de 27 de ani, din Alba Iulia a fost depus în Penitenciarul Aiud pentru executarea unei pedepse privative de libertate de 2 ani şi 9 luni închisoare, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat, iar G.E.R., de 36 de ani, din Alba Iulia a fost depus în același penitenciar, pentru executarea unei pedepse de 5 ani şi 7 luni închisoare, pentru furt calificat.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)