EVENIMENT
DUMINICĂ: Drumeție pe Dealul Mamut, organizată de Centrul de Tineret Alba Iulia. Cum se pot înscrie tinerii
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2024/04/436589785_747503810888797_83001050835965241_n.jpg)
Tinerii care vor să evadeze în aer liber și să participe la o plimbare ușoară sunt invitați duminică la o drumeție pe Dealul Mamut de lângă Alba Iulia.
Evenimentul este organizat pe 14 aprilie, de la ora 15:00, de către Centrul de Tineret Alba Iulia, sprijinit de Fundația Județeană de Tineret Alba. Punctul de întâlnire este parcarea Kaufland, situată pe strada Calea Moților.
„Visezi la o evadare în aer liber și o plimbare ușoară? Ia-ți rucsacul, un echipament lejer și sticla de apă și pregătește-te să explorezi unul dintre cele mai bune trasee de drumeții pe care Alba Iulia le are de oferit!
Drumețiile sunt o modalitate grozavă de a petrece timp în aer liber”, au transmis organizatorii.
Pentru a participa la drumeție, tinerii sunt invitați să se înscrie AICI.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)