Un bărbat care cerea poze pe Facebook, unei minore de 12 ani din Sibiu și-a găsit nașul și de frică și-a șters contul de pe rețeaua de socializare.

Fetița a avut inspiriația să i-l prezinte pe tatăl său, un bărbat, bodyguard de meserie și cu o înfățișare impunătoare.

Publicitate

Potrivit publicației oradesibiu.ro, tatăl fetiței a postat următorul mesaj pe o rețea de socializare: „Cine îmi poate spune ceva despre acest individ care scrie la fete și cere poze cu ele …Băiatu meu ai greșit fata!

Practica bolnavă a unor bărbați în toată firea care cer poze minorelor pe Facebook a fost deslușită de fetiția de 12 ani, care nu a căzut în plasa bărbatului.

CITEȘTE ȘI: CAZ ȘOCANT în Alba: Fetiță, șantajată de un tânăr, cu poze indecente trimise pe Facebook

Bărbatul i-a trimis un mesaj vocal fetiței, în care potrivit jurnaliștilor de la oradesibiu.ro, îi cerea poze cu ea. Fetiția a refuzat și i-a zis că poate să vorbească cu tatăl ei.

Publicitate
Clinica Balneomed Articol 728x90

Acesta nu s-a lasat intimidat în primă instanță și i-a trimis fetiței zeci de mesaje vocale și fotografii cu el. Într-o poză, bărbatul i-a trimis chiar un sărut minorei.

Fetiția l-a amenințat că va anunța poliția, dar bărbatul nici de această dată nu s-a lăsat intimidat. Când a văzut că acesta tot îi trimite mesaje și insistă, fata a făcut un gest simplu, dar de efect: i-a trimis o poză cu tatăl său în sala de antrenament.

CITEȘTE ȘI: Bărbat din Alba Iulia, reținut de poliție după ce a trimis pe internet imagini pornografice unei minore

Tatăl fetiței a postat următorul mesaj pe o rețea de socializare: „Cine îmi poate spune ceva despre acest individ care scrie la fete și cere poze cu ele …Băiatu meu ai greșit fata!“

Publicitate

La scurt timp după postarea mesajului, individul și-a închis contul de pe care îi trimitea mesaje fetiței.

sursă foto: oradesibiu.ro.