ACTUALITATE
FOTO: Dovadă de spirit civic la Alba Iulia. A găsit un portmoneu cu 500 de lei pe o stradă din Şard şi l-a predat poliţiei
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2016/01/spirit-civic-ighiu-alba-iulia.jpg)
Potrivit IPJ Alba, la sediu s-a prezentat joi Cornel Ţuţuian, din comuna Ighiu şi a predat ofiţerului de serviciu un portmoneu în care era suma de 500 de lei precum şi acte de identitate, documente personale şi carduri, pe care l-a găsit pe o stradă din localitatea Şard.
Poliţiştii au reușit să identifice persoana care a pierdut portmoneul, o femeie în vârstă de 32 de ani, din Alba Iulia, căreia i l-au restituit.
„Inspectoratul de Poliţie Judeţean Alba transmite, pe această cale, sincere aprecieri şi felicitări domnului Ţuţuian Cornel, care a dat dovadă de un spirit civic desăvârşit”, transmite IPJ Alba.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)