ACTUALITATE
FOTO: Elevi de la Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” din Alba Iulia au plantat arbori în zona Ciugud
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2016/03/DSCN4000.jpg)
La acțiunea comună de plantare a puieților de pe pășunea Ciugud-Alba, au participat două plutoane de elevi de clasa a X-a, însoțiți de plutonier-adjutant Ovidiu Ștef, transmite reprezentantul Colegiului, Daniela Filimon.
Pe parcursul celor cinci ore, elevii în uniformă au participat la un briefing de informare privind importanța aurului verde și a proiectelor pentru salvarea pădurilor, au sădit 200 de puieți de pin, contribuind la manifestarea ,,Luna plantării arborilor”.
foto: elev cap. Amalia Abriham
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)