Connect with us
Publicitate

ACTUALITATE

FOTO: Gala Performerilor, la Aiud. Peste 20 de elevi olimpici, alături de profesori, premiaţi de Primărie

Publicat

Peste 20 de elevi care au obţinut rezultate la olimpiadele şcolare şi profesorii lor au fost premiaţi, joi, de Primăria Aiud, la “Gala performerilor”. Evenimentul s-a desfăşurat joi, în sala Ion I.C. Brătianu.

Elevii aiudeni care au obținut locul I la faza județeană a Olimpiadelor Școlare și premii și mențiuni la faza națională a acestor competiții, precum și profesorii îndrumători ai acestora au fost recompensați cu premii și diplome de excelență, în semn de recunoaștere a meritelor și a efortului depus și pentru perseverența dovedită în competiția cu performerii altor comunități, transmit reprezentanţii primăriei.

Elevii și profesorii care au primit recunoașterea administrației aiudene:

Eden Natan Muntean, profesor îndrumător Sorin Septimiu Groza, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Națională de Informatică – medalie de bronz, Olimpiada Județeană de Informatică – premiul I

Filip Munteanu, profesor îndrumător Iulian Vîntu, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Națională de Matematică – medalie de bronz, Olimpiada Județeană de Matematică – premiul I

Horea Bâlc, profesor îndrumător Ionaș Rusu, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Fizică – premiul I

Lucia Maria Iura, profesor îndrumător Gabriela Anamaria Gâlea, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura RomânăLingvistică – premiul I

Anca Pavel, profesor îndrumător Zamfira Costan, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Biologie – premiul I

Paul Mihai Morar, profesor îndrumător Sorina Diana Fulea, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Națională de Chimie – mențiune specială, Olimpiada Județeană de Chimie – premiul I

Andreea Maria Bocăniciu, profesor îndrumător Daniela Caizer, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Psihologie – premiul I;

Ioana Diana Dancea, Cristina Gabriela Olar, Bianca Alexandra Moldovan, profesor îndrumător Daniela Caizer, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Argumentare, Dezbatere și Gândire Critică ”Tinerii Dezbat” – premiul I;

Luz Maria Milogros Șuteu, pregătire independentă, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Națională de Limba Spaniolă – premiul II și Olimpiada Județeană de Limba Spaniolă – premiul I;

Csegezi Katalin, profesor îndrumător Fodor Brigitta, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada de Limba și Literatura Maghiară – premiul II;

Kolumban Pál, profesor îndrumător Fodor Brigitta, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I și Olimpiada Națională de Religie Reformată – premiu special, Olimpiada Județeană de Religie Reformată – premiul I, profesor îndrumător Lázár Emőke

Leopold Beata, profesor îndrumător Fodor Katalin, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I

Molnar Julia Monika, profesor îndrumător Fodor Brigitta, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I

Konya Virág, profesor îndrumător Kovács Kinga, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I

Basa Laura, profesor îndrumător Fodor Brigitta, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Națională de Limba și Literatura Maghiară – premiu special

Kürti Gergő, profesor îndrumător Lázár Emőke, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Națională de Religie Reformată – premiul III și premiul special și Olimpiada Județeană de Religie Reformată – premiul I

Kürti Márk, profesor îndrumător Lázár Emőke, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Națională de Religie Reformată – premiul special și Olimpiada Județeană de Religie Reformată – premiul I

Gudor Noémi, profesor Lőrincz Ildikó, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Națională de Religie Reformată – mențiune și Olimpiada Județeană de Religie Reformată – premiul I

Kónya Csenge, profesor îndrumător Lázár Emőke, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Religie Reformată – premiul I

Maria Adriana Filimon, profesori îndrumători Ienei Csilla și Nicolae Pistol, Colegiul Tehnic Aiud, Olimpiada Națională Aria Curriculară ”Tehnologii” – Industrie textilă și pielărie – premiu de participare și Olimpiada Județeană Aria Curriculară ”Tehnologii” – Industrie textilă și pielărie – premiul I

Alexandru Oltean, profesor îndrumător Ildiko Filimon, Școala Gimnazială ”Axente Sever” Aiud, Olimpiada Județeană de Fizică – premiul I

Paula Bota, profesor îndrumător Casandra Ioan, Școala Gimnazială ”Axente Sever” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba Engleză – premiul I

Bogdan Ispas, profesor îndrumător Mădălina Păiuși, Școala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud, Olimpiada Județeană Tehnologică – premiul I

Macavei Sonia, profesor îndrumător Anișoara Petruț, Școala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud, Olimpiada Județeană de Matematică – premiul I

Botezan Raul, profesor îndrumător Anișoara Petruț, Școala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud, Olimpiada Județeană de Matematică – premiul I

Rareș Popa, profesor îndrumător Anișoara Petruț, Școala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud, Olimpiada Județeană de Matematică – premiul I.

sursa foto: Facebook (Primăria Municipiului Aiud)

Urmăriți Alba24.ro și pe Google News

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *







Dacă ți-a plăcut articolul:


ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.


Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate