ACTUALITATE
FOTO: Predarea cheii și schimbul de clase la Colegiul Economic din Alba Iulia. Promoţia 2015 a avut ultima oră de dirigenţie
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2015/05/IMG_00933.jpg)
În curtea liceului, elevii au cântat „Gaudeamus” şi şi-au aplaudat profesorii preferaţi şi colegii olimpici, care au primit câte o diplomă din partea directorului Dan Anca.
După patru ani de liceu, elevii de clasa a XII-a au predat cheia clasei colegilor mai tineri, de clasa a XI-a. Marți, aceştia au avut şi schimbul de clase, cu elevii de XI-a, care le-au împodobit frumos sălile de curs.
”Într-adevăr, astăzi e o zi deosebită în istoria Colegiului Economic. O nouă generație își încheie cei patru ani, patru ani extrem de rodnici, patru ani frumoși de care sper cu drag să vă aduceți aminte. De vineri încolo, voi, generația 2015, o să fiți istorie pentru acest colegiu, o istorie frumoasă, scrisă, cu rezultate, trofee, premii la concursuri și olimpiade, ați purtat cu cinste acolo unde ați fost prezenți numele de <<economiști>> sau de <<marțieni>>. Vă felicit și mă bucur că v-am fost profesor”, a declarat directorul Dan Anca.
Înainte de schimbul de clase, în curtea colegiului, directorul unităţii, Dan Anca a acordat diplome elevilor olimpici şi celor care au realizat binecunoscutele firme de exerciţiu, dar și diplome de excelență profesorilor colegiului.
La Colegiul Economic, tinerii din şase clase a XII-a au avut ultima zi de curs în sălile în care timp de patru ani au învăţat şi s-au bucurat alături de colegi.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)