ACTUALITATE
(FOTO) „Şcoala Altfel”: Elevii de la Colegiul Economic au plantat 600 de puieţi de salcâm la Oarda de Sus
![elevi](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2012/04/IMG_2969.jpg)
Răzvan Morar, şeful Ocolului Silvic Alba Iulia a vorbit despre acţiunea din săptămâna „Şcoala Altfel”, ca fiind parte dintr-un proiect mai vechi, de voluntariat, început în urmă cu 3 ani. „Au fost plantaţi salcâmi pentru că terenul din zona Oarda de Sus este mai greu, cu expoziţie sudică, însorită. Salcâmul se prinde şi se dezvoltă mai uşor, are o creştere rapidă”, a explicat Răzvan Morar.
Foto: Cosmin Nistor
[nggallery id=152]
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)