LIVE VIDEO: România – Franța. Două reprize îi mai despart pe tinerii tricolori de semifinale

Naționala de tineret a României întâlnește echipa Franței în ultimul meci din grupe, din cadrul EURO 2019. Peste 8.000 de suporteri români își încurajează echipa din tribunele stadionului din Cesena.

UPDATE: România- Franța – scorul după primele 45 minute 0-0

UPDATE minutul 90 (+4): România merge în semifinale! Naționala U 21, scor 0-0 cu Franța. Stadionul din Cesena, invadat de suporterii români

Daca sunteți în afara României nu puteți viziona transmisia TVR1. Televiziunea Română nu are drepturi de transmisie în alte țări.

Scenarii posibile pentru echipa tricolorilor, după rezultatul meciului din această seara, potrivit sport.ro:

– castiga cu Franta, atunci adversara va fi SPANIA! Iar in cealalta semifinala vor juca Germania si Italia

– face egal cu Franta, atunci adversara va fi GERMANIA! Iar in cealalta semifinala vor juca Spania si Franta

– pierde la maxim 2 goluri cu Franta, atunci adversara va fi SPANIA! Iar in cealalta semifinala vor juca Franta si Germania.

În cazul unui rezultat catastrofal (infrangere la mai multe de 2 goluri), semifinalele vor fi Germania – Italia si Spania – Franta.