Ludovic Orban, postare la adresa lui Nicușor Dan: ”Să nu te miri dacă voi începe să susțin demiterea ta”
Ludovic Orban, un fost consilier și susținător al lui Nicușor Dan, a transmis un mesaj pe Facebook în care invocă, în premieră în zona liberală, demiterea lui Nicușor Dan:
”Să nu te miri dacă voi ajunge să te consider, în curând, cea mai mare amenințare pentru democrația din România. Și că voi acționa în consecință.
Adică voi începe să susțin necesitatea demiterii tale din funcția pe care ai ajuns să o ocupi mințindu-ne pe noi, oamenii de bună-credință din România”, a transmis Orban.
Acesta i-a mai reproșat lui Nicușor Dan faptul că nu și-a respectat marile promisiuni din campanie, cum ar fi cele despre reforma și întărirea Justiției, mesajele anti-PSD, corupția din companiile de stat și altele:
”Nicușor! Te-am susținut ca să lupți alături de noi împotriva lor. Contra pesediștilor, ale căror tentacule sufocă toate instituțiile și companiile de stat, care sunt corupți până în măduva oaselor și sunt incurabili, care au construit un sistem ce sufocă România și o ține pe loc.
Contra auriștilor și șoșocarilor, criptocomuniști, antidemocrați, antieuropeni, cu un discurs bazat pe minciună, ură și violență și înclinați să impună un regim iliberal și să ducă România din nou sub influența rusească.
Contra securiștilor care vor să controleze deciziile în statul român fără să răspundă pentru dezastrul pe care îl provoacă prin nefăcutele acoperiților care le ascultă comenzile din interes sau din frică.
Contra rețelei de complicități a magistraților corupți din sistemul de justiție, care controlează CSM și cele mai importante poziții de conducere”.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)