LUNI: Ceremonia de deschidere a anului şcolar, la Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” din Alba Iulia. 120 de boboci vor depune jurământul
Alături de elevii ce au ales să îmbrace uniforma de licean militar vor fi, ca în fiecare an, părinți, rude și prieteni.
Publicitate
Conform tradiției, cei 120 de elevi din clasa a IX-a vor depune jurământul: „Mă leg să învăț carte, să-mi oțelesc brațul și inima, spre a sluji cu destoinicie patria și Armata României. Așa să-mi ajute Dumnezeu!”
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit






Comentarii (0)