An școlar cu semestre și teze. Ce spune ministrul propus la Educație, Monica Anisie, despre revenirea la structura anterioară
Monica Anisie, propusă de Guvernul Veștea-PSD pentru ocuparea funcției de ministru al Educației, susține revenirea la organizarea anului școlar pe semestre. De asemenea, aceasta susține evaluarea semestrială prin teze. ”Susțin revenirea la semestre și susțin...